תחומי עיסוק

 
פעילותו של משה ימין - משרד עורכי דין נוגעת בכל תחומי המקרקעין וכוללת ייעוץ וליווי עסקאות, חוות דעת, ייעוץ פרונטלי, התדיינות בבתי המשפט, הוועדות הערר השונות, דיוני שומות מס שבח, אישורים מקדמיים וניהול מאבקים בבתי משפט, בכל הערכאות, בתחום האזרחי ובתחום הפלילי. לקוחות המשרד נהנים מהטיפול האישי של עו"ד משה ימין, המתבסס על מחויבות, נאמנות ומקצועיות.
 
תחום המקרקעין מורכב ביותר ומשתרע על-פני נושאים מרכזיים שונים:
 
 
התחדשות עירונית | פינוי-בינוי | תמ"א 38
 
פינוי-בינוי הוא פרויקט ממשלתי המעניק לבעלי דירות ישנות מתנה גדולה, המתאפיינת בהגדלת זכויות הבנייה תוך הגנה מפני מיסוי מקרקעין, מס שבח, מע"מ והיטל השבחה. כל זאת באופן המאפשר לדיירים להרוס את דירותיהם הישנות, ולהקים במקומן דירות חדשות וגדולות יותר מבלי להוציא אגורה מכיסם.

לראשונה ניתנת גם לבעלי דירות דלי אמצעים אפשרות מעולה לשפר דרמטית את תנאי מגוריהם, מבלי לשעבד את עצמם למשכנתה.

עו"ד משה ימין מחויב רק לדיירים ומסייע להם להתארגן באופן מסודר לקראת עריכת מכרז בין יזמים, שיציעו את הצעותיהם לדיירים. במסגרת המכרז, ייבחר היזם שיציע לדיירים את התמורה המיטבית.
 
 
 
ייצוג מול רשות מקרקעי ישראל
 
רוב מקרקעי המדינה הם בבעלות מדינת ישראל. רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) מנהלת את מקרקעי המדינה על-פי החלטות מועצת מקרקעי ישראל, שלעיתים אינן מידתיות וגורמות לקיפוח ולאפליה.

עו"ד משה ימין מייצג בהצלחה רבה את לקוחותיו מול רשות מקרקעי ישראל בתביעות להכרה בזכויות, המביאות להם ערך כלכלי רב – בין השאר בכל הנוגע לפיצויי השבה ראויים, כאשר קרקע חקלאית משנה את ייעודה.
 
 
 
ייצוג מול רשויות מקומית
 
למעלה מ-260 רשויות מקומיות מחוקקות אלפי חוקי עזר וצווי ארנונה, שלוקים לעיתים בחוסר סבירות ובחוסר מידתיות.

עו"ד משה ימין מייצג לקוחות מול רשויות מקומיות בתביעותיהם להפחית ואף לבטל היטלי פיתוח הנגועים בחוסר סבירות. הוא מכיר את מערכות השלטון המקומי ומביא ללקוחותיו ערך רב וניסיון רב גם בתחום זה.
 
 
 
ייצוג בהליכי הפקעה
 
על פי החוק, לרשות השלטונית הכוח להפקיע מידי התושב קרקע כנגד פיצוי. כמעט תמיד הרשות המקומית מבקשת לשלם פחות.
לעו"ד ימין ניסיון מוכח ומוצלח בתביעות להגדלת פיצויי ההפקעה.
 
 
 
ייצוג נאשמים בעבירות לפי חוק תכנון ובנייה
 
לעו"ד משה ימין ניסיון רב, מוכח ומוצלח בייצוג נאשמים בבתי משפט במסגרת כתבי אישום על בנייה ללא היתר או בשימוש ללא היתר. לא פעם הביא עו"ד ימין לזיכוי הנאשם או לביטול צווי הריסה.
 
 
 
ייצוג בהסכמי מכר ושכירות
 
עו"ד משה ימין עוסק מאז 1983 בייצוג נאמן ומקצועי של לקוחותיו: מוכרים ו/או קונים, משכירים ו/או שוכרים. הייצוג כולל ליווי מול הרשות המקומית, הוועדה המרחבית לתכנון ולבנייה, רשות מקרקעי ישראל, חברות משכנות ולשכת רישום המקרקעין.

תביעות שהגיש עו"ד משה ימין נגד מדינת ישראל ונגד עיריית נתניה הביאו לשינוי נוהלי רישום מקרקעין, באופן שהערה הרשומה על בנייה ללא היתר / שימוש ללא היתר / צו הריסה, לא תמנע העברת זכויות בנכס.

 
 
 
ייצוג במיסוי מקרקעין
 
עו"ד ימין מכין עבור לקוחותיו שומות עצמיות במקרקעין ומעודכן בתיקוני חוק מיסוי מקרקעין, כדי לשלם פחות מס כחוק. תחומי הטיפול כוללים: הקטנת מס רכישה, חשיבות סדר רכישת ומכירת דירה, חשיבות אופן חלוקת עיזבון בתכנון מס, חשיבות הסכם יחסי ממון בין בני זוג, חשיבות עיתוי מכירת דירה, ייצוג בהשגות ובערעורים וכיו"ב.
 
 
 
עריכת צוואות | בקשה לצווי ירושה | צו קיום צוואה
 
סוף מעשה במחשבה תחילה. ימי חיינו קצובים, וחשוב לכל אחד ואחד לצוות את הונו ליקיריו. לכן נכון לערוך צוואות באשר למה שייעשה ברכוש באחרית ימיכם. יש להשקיע מחשבה רבה ולשאול כמה שאלות: יש ילד מיוחד שמצריך הקצאה מיוחדת? במידה שאחד הילדים נקלע לצרות כלכליות, האם נכון לצוות לו נכסים שאולי יעוקלו? יש לכם כסף ודירות, אך למי תורישו את הכסף ולמי את הדירות? לעו"ד ימין ניסיון רב גם בתחום זה.
 
 
 
עתירות מנהליות
 
לעיתים רשות מקומית או רשות ממשלתית מתקינה תקנה, מחליטה החלטה או מחוקקת חוק הפוגע בחוקי היסוד באופן לא מידתי. במקרה כזה יש עילה להגיש עתירה לבג"ץ או לבית המשפט לעניינים מנהליים. לעו"ד ימין יש ניסיון רב ותוצאות מוכחות בתחום זה.
 
 
 
עריכת הסכמי ממון
 
כיום ישנו גידול נכסים בתא המשפחתי, כך שמשפחות רבות אוחזות בנדל"ן ובנכסים. רבים מתגרשים וחיים בזוגיות חדשה, אך רוצים להגן על ילדיהם באופן שבו בן הזוג הידוע בציבור לא יירש על-פי דין או לא יטען לזכות מכוח שיתוף שיטען. חשוב לערוך גם הסכם יחסי ממון וגם צוואה.
 
 
 

 
צרו קשר לקבלת ייעוץ משפטי
 
09-8657257